<< Його ім’я носить ліцей

І.Г.Боровенський -

його імя носить ліцей

Документальний фільм, присвячений І.Г.Боровенському    >>

 Життєвий шлях Івана Григоровича Боровенського є взірцем того, що маючи розум, наполегливість, не абиякий життєвий потенціал в епоху названу істориками «застій» можна було досягти не лише особистих вершин, а й підняти на висоту  район.


 Іван Григорович Боровенський народився 26 листопада 1939 року на Сумщині. У 1954 році закінчив семирічну школу. Пішов працювати на різні роботи в радгосп “Передовик”, але потяг до навчання не полишав хлопця. У 1956 році Іван Григорович стає учнем Миргородської школи механізації сільського господарства. По закінченню навчання повертається в радгосп, де працює трактористом. Паралельно роботі закінчує 11 класів вечірньої школи робітничої молоді. Бачачи завзятість, наполегливість юнака, керівництво місцевого радгоспу направляє Івана Григоровича  на стаціонарне навчання в Полтавський сільськогосподарський технікум керівних кадрів, який  він закінчив у 1968 році.
 У 1969 році обраний звільненим партійним секретарем радгоспу «Сокільський» Кобеляцького району.  З цього ж року розпочинається формування майбутнього партійного керівника, лідера. Пізніше   І.Г. Боровенський  призначений інструктором Кобеляцького райкому партії.
 У Решетилівський район І.Г. Боровенський прибув у березні 1980 року, пройшовши перед тим добру школу життя на виробництві та керівних посадах. Протягом трьох років був другим секретарем Решетилівського райкому партії, а з квітня 1983 року – перший секретар.
 1985 рік – кульмінаційний у перетвореннях на Решетилівщині. Перша обласна науково – практична конференція, яка проходила восени 1985 року історична подія в житті району і зоряний час в біографії І.Г. Боровенського. Цифри, що звучали на конференції, сьогодні можуть здатися просто фантастичними для тих, хто має справу з будівництвом у теперішню добу. За 1984-1985 роки в районі  споруджено 570 житлових будинків, 17 дошкільних закладів, 10 шкіл, 12 магазинів, 27 гуртожитків, 3 будинки культури, прокладено 49 км газових мереж і газифіковано 757 квартир, збудовано та відремонтовано майже 100 км. доріг з твердим покриттям. Уособленням відродження сіл стали Кукобівка, Пащенки, Ганжі. Меморіал слави, парк відпочинку, шаховий клуб, СПТУ-52, цегельний завод, ЦКД «Оберіг» – будувалися за ініціативи і підтримки керівника району, мудрого керманича І.Г. Боровенського. Все це і до тепер служить людям, бо мета була одна – для людей.
 Найвища нагорода і найбільший капітал І. Г. Боровенського – людська  шана, вдячність і визнання.
 Рішенням Решетилівської районної ради від 25 грудня 2003 року Івану Григоровичу Боровенському присвоєно звання Почесний громадянин Решетилівського району.
 29 грудня 2014 року Почесному громадянину Решетилівщини Івану Григоровичу Боровенському в навчальному закладі відкрито меморіальну дошку.
 Сьогодні решетилівці говорять: «Дякуємо!» Івану Григоровичу за те, що він, як ніхто інший, першим вловив запити часу, акумулював своїм розумом передові ідеї і задовго до проголошення перебудови в державі розпочав реальну Решетилівську перебудову. Правильність тих шляхів, напрямів і принципів згодом підтвердило життя. 
  Іван Григорович прожив щасливе життя. На жаль, Господь відвів йому лише 69 років. Він не мав державних нагород. Але залишилось одне – любов земляків, тисяч простих людей, задля благополуччя яких він жив і дерзав. Його життя – як факел, як взірець для нас усіх.