<< Історія ліцею

Історична довідка

  Решетилівщина – хліборобський край зі славною  історією, народними традиціями, самобутніми талантами, працьовитими людьми. Протягом багатьох років  здобутки Решетилівки, її слава й авторитет творилися у щоденній наполегливій праці цілих поколінь. Саме завдяки їх відданості, інтелекту, безмежній любові до рідної землі місто впевнено рухалося вперед, розбудовувалося, оновлювалося.
  Історія державного навчального закладу “Решетилівський професійний аграрний ліцейімені І.Г. Боровенського” сягає у 80-і роки ХХ століття, коли наш край досяг свого найбільшого підйому, коли сільське господарство особливо потребувало механізаторських кадрів.  Це був період великого будівництва, очоленого керівником району І.Г.Боровенським. Тоді і було збудоване СПТУ-52 господарським способом за 100 днів. 
  Відкриття навчального закладу відбулося 31 грудня 1985 року. Перший набір учнів становив 35 учнів з 8-ми місячним терміном навчання та 40 – з 2-х річним терміном навчання за професією  “Тракторист-машиніст”. З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями “Тракторист-машиніст широкого профілю”

  З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями “Тракторист-машиніст широкого профілю” та “Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу”.
  З 1989 року розпочалась підготовка робітничих кадрів з професії “Електрозварник” та “Кухар”.
  З 1992 року – “Майстер-плодоовочівник”.
  З 1997 року – “Пекар”, “Продавець продовольчих товарів”.
  З 2003 року – “Оператор комп’ютерного набору”.
  З  листопада 2003 року  згідно наказу Міністерства освіти і науки №713 Решетилівське ПТУ–52 реорганізовано у Решетилівський професійний аграрний  ліцей.
  З 29 жовтня 2009 року згідно розпорядження Кабінету Міністрів України №1290 р. Решетилівському професійному аграрному ліцею присвоєно ім’я Почесного громадянина Решетилівщини Івана Григоровича Боровенського. 
  29 грудня 2014 року в закладі освіти відкрито меморіальну дошку Почесному громадянину Решетилівщини Івану Григоровичу Боровенському, ім’я якого носить наш ліцей.
  З 1986 року  керівником освітнього закладу протягом 27 років був «викладач-методист», «Відмінник освіти України»  Волошин Григорій Вікторович, який за вагомий внесок в розвиток ПТО нагороджений нагрудним знаком “А.С.Макаренко”.
  З вересня 2013 року ДНЗ “Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського” очолила член педагогічного колективу, “викладач-методист”, “Відмінник освіти України”,  лауреат обласної премії імені А.С.Макаренка, творчий та цілеспрямований керівник –  Спільна Ніла Петрівна. За особливі успіхи у справі навчання та виховання учнів, утвердження національних та загальнолюдських цінностей, забезпечення якісної освіти, ефективне керівництво навчальним закладом, управлінські та організаційні новації Н.П. Спільна у 2019 році нагороджена “Щорічною Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів”.
  У 2018 році відповідно до наказу МОН України та Стратегії створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки на базі ліцею створено Центр професійної (професійно-технічної) освіти шляхом оптимізації та приєднання ПТУ №49.
  За  період діяльності ліцею підготовлено і випущено понад 6500 висококваліфікованих робітничих кадрів для підприємств Полтавщини.
  Сьогодні – ДНЗ “Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського” – це заклад нового типу, який згідно з рішенням Державної акредитаційної  комісії атестований та проліцензований з 16 професій, 6 з яких – інтегровані

  Ліцей має 3-и навчальні корпуси, їдальню, два гуртожитки, сучасний спортивний комплекс, відкриті спортивні майданчики, футбольне поле із штучним покриттям,смугу перешкод, навчальний полігон, майданчик для зберігання техніки, автодром.  У власності – котельня, водонапірна вежа, насосна станція, очисні споруди, виробнича база та земельна ділянка розміром 41 га орної землі, де учні, під час виробничого навчання  вивчають сучасні технології обробітку ґрунту родючих полтавських чорноземів та вирощувати зернові та овочеві культури.

  У закладі освіти працює високопрофесійний педагогічний колектив, серед яких «викладачі-методисти», «старші викладачі», «майстри виробничого навчання І та ІІ категорії» та  нагороджені  Знаком «Відмінник освіти», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.