Історія ліцею
Іван Григорович Боровенський – його ім’я носить ліцей

Життєвий шлях Івана Григоровича Боровенського є взірцем того, що маючи розум, наполегливість, не абиякий життєвий потенціал в епоху названу істориками «застій» можна було досягти не лише особистих вершин, а й підняти на висоту район.
Іван Григорович Боровенський народився 26 листопада 1939 року на Сумщині. У 1954 році закінчив семирічну школу. Пішов працювати на різні роботи в радгосп “Передовик”, але потяг до навчання не полишав хлопця. У 1956 році Іван Григорович стає учнем Миргородської школи механізації сільського господарства. По закінченню навчання повертається в радгосп, де працює трактористом. Паралельно роботі закінчує 11 класів вечірньої школи робітничої молоді. Бачачи завзятість, наполегливість юнака, керівництво місцевого радгоспу направляє Івана Григоровича на стаціонарне навчання в Полтавський сільськогосподарський технікум керівних кадрів, який він закінчив у 1968 році.
У 1969 році обраний звільненим партійним секретарем радгоспу «Сокільський» Кобеляцького району. З цього ж року розпочинається формування майбутнього партійного керівника, лідера. Пізніше І.Г. Боровенський призначений інструктором Кобеляцького райкому партії.
У Решетилівський район І.Г. Боровенський прибув у березні 1980 року, пройшовши перед тим добру школу життя на виробництві та керівних посадах. Протягом трьох років був другим секретарем Решетилівського райкому партії, а з квітня 1983 року – перший секретар.
1985 рік – кульмінаційний у перетвореннях на Решетилівщині. Перша обласна науково – практична конференція, яка проходила восени 1985 року історична подія в житті району і зоряний час в біографії І.Г. Боровенського. Цифри, що звучали на конференції, сьогодні можуть здатися просто фантастичними для тих, хто має справу з будівництвом у теперішню добу. За 1984-1985 роки в районі споруджено 570 житлових будинків, 17 дошкільних закладів, 10 шкіл, 12 магазинів, 27 гуртожитків, 3 будинки культури, прокладено 49 км газових мереж і газифіковано 757 квартир, збудовано та відремонтовано майже 100 км. доріг з твердим покриттям. Уособленням відродження сіл стали Кукобівка, Пащенки, Ганжі. Меморіал слави, парк відпочинку, шаховий клуб, СПТУ-52, цегельний завод, ЦКД «Оберіг» – будувалися за ініціативи і підтримки керівника району, мудрого керманича І.Г. Боровенського. Все це і до тепер служить людям, бо мета була одна – для людей.
Найвища нагорода і найбільший капітал І. Г. Боровенського – людська шана, вдячність і визнання.
Рішенням Решетилівської районної ради від 25 грудня 2003 року Івану Григоровичу Боровенському присвоєно звання Почесний громадянин Решетилівського району.
29 грудня 2014 року Почесному громадянину Решетилівщини Івану Григоровичу Боровенському в навчальному закладі відкрито меморіальну дошку.
Сьогодні решетилівці говорять: «Дякуємо!» Івану Григоровичу за те, що він, як ніхто інший, першим вловив запити часу, акумулював своїм розумом передові ідеї і задовго до проголошення перебудови в державі розпочав реальну Решетилівську перебудову. Правильність тих шляхів, напрямів і принципів згодом підтвердило життя.
Іван Григорович прожив щасливе життя. На жаль, Господь відвів йому лише 69 років. Він не мав державних нагород. Але залишилось одне – любов земляків, тисяч простих людей, задля благополуччя яких він жив і дерзав. Його життя – як факел, як взірець для нас усіх.
Історія ліцею

Решетилівщина – хліборобський край зі славною історією, народними традиціями, самобутніми талантами, працьовитими людьми. Протягом багатьох років здобутки Решетилівки, її слава й авторитет творилися у щоденній наполегливій праці цілих поколінь. Саме завдяки їх відданості, інтелекту, безмежній любові до рідної землі місто впевнено рухалося вперед, розбудовувалося, оновлювалося.
Історія державного навчального закладу сягає у 80-і роки ХХ століття, коли наш край досяг свого найбільшого підйому, коли сільське господарство особливо потребувало механізаторських кадрів. Це був період великого будівництва, очоленого керівником району І.Г.Боровенським. Тоді і було збудоване СПТУ-52 господарським способом за 100 днів.
Відкриття навчального закладу відбулося 31 грудня 1985 року. Перший набір учнів становив 35 учнів з 8-ми місячним терміном навчання та 40 – з 2-х річним терміном навчання за професією “Тракторист-машиніст”. З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями “Тракторист-машиніст широкого профілю”
З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями “Тракторист-машиніст широкого профілю” та “Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу”.
З 1989 року розпочалась підготовка робітничих кадрів з професії “Електрозварник” та “Кухар”.З 1992 року – “Майстер-плодоовочівник”.
З 1997 року – “Пекар”, “Продавець продовольчих товарів”.
З 2003 року – “Оператор комп’ютерного набору”.
З листопада 2003 року згідно наказу Міністерства освіти і науки №713 Решетилівське ПТУ–52 реорганізовано у Решетилівський професійний аграрний ліцей.
З 29 жовтня 2009 року згідно розпорядження Кабінету Міністрів України №1290 р. Решетилівському професійному аграрному ліцею присвоєно ім’я Почесного громадянина Решетилівщини Івана Григоровича Боровенського.
29 грудня 2014 року в закладі освіти відкрито меморіальну дошку Почесному громадянину Решетилівщини Івану Григоровичу Боровенському, ім’я якого носить наш ліцей.
З 1986 року керівником освітнього закладу протягом 27 років був «викладач-методист», «Відмінник освіти України» Волошин Григорій Вікторович, який за вагомий внесок в розвиток ПТО нагороджений нагрудним знаком “А.С.Макаренко”.
З вересня 2013 року ліцей очолила член педагогічного колективу, “викладач-методист”, “Відмінник освіти України”, лауреат обласної премії імені А.С.Макаренка, творчий та цілеспрямований керівник – Спільна Ніла Петрівна. За особливі успіхи у справі навчання та виховання учнів, утвердження національних та загальнолюдських цінностей, забезпечення якісної освіти, ефективне керівництво навчальним закладом, управлінські та організаційні новації Н.П. Спільна у 2019 році нагороджена “Щорічною Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів”.
У 2018 році відповідно до наказу МОН України та Стратегії створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки на базі ліцею створено Центр професійної (професійно-технічної) освіти шляхом оптимізації та приєднання ПТУ №49.
За період діяльності ліцею підготовлено і випущено понад 6500 висококваліфікованих робітничих кадрів для підприємств Полтавщини.
Сьогодні ліцей – це заклад нового типу, який згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії атестований та проліцензований з 16 професій, 6 з яких – інтегровані.
Ліцей має 3-и навчальні корпуси, їдальню, два гуртожитки, сучасний спортивний комплекс, відкриті спортивні майданчики, футбольне поле із штучним покриттям,смугу перешкод, навчальний полігон, майданчик для зберігання техніки, автодром. У власності – котельня, водонапірна вежа, насосна станція, очисні споруди, виробнича база та земельна ділянка розміром 41 га орної землі, де учні, під час виробничого навчання вивчають сучасні технології обробітку ґрунту родючих полтавських чорноземів та вирощувати зернові та овочеві культури.
У закладі освіти працює високопрофесійний педагогічний колектив, серед яких «викладачі-методисти», «старші викладачі», «майстри виробничого навчання І та ІІ категорії» та нагороджені Знаком «Відмінник освіти», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.